متخصص شما در جنوب کالیفرنیا

با سلام خدمت تمامی فارسی زبانان عزیز

av & logo round W Keyبا عرض احترام تصمیم گرفتم در این قسمت به زبان فارسی و به مقوله خرید و فروش املاک -و مستغلات و  در خرید-فروش املاک ومستغلات لوکس وشرایط اخذ کارت سبز مهاجرت به آمریکاازطریق سرمایه گذاری بپردازم

 مهمترین دلایلی که امسال به بهترین سال برای سرمایه گزاری در زمینه املاک مسکونی در ایالت کالیفرنیا نام گرفته به 8 دلیل ذیل میباشد

1-  نرخ و محاسبه گرفتن وام در پائین ترین مبلغ خود ظرف چندین سال گذشته

2- محاسبه و تخفیف بسیار مناسب  مالیات از طریق وزارت دارائی آمریکا

3- بهترین شرایط استطاعت خریداران مسکن

4- همکاری بسیار مناسب پیمانکاران و سازندگان مسکن

5- افزایش بسیار سریع منازل مسکونی از ابتدای سال آینده

6- تسحیلات بسیار زیاد خرید و داشتن خانه و مسکن نسبت به اجاره و دادن پول خود به صاحب خانه

7- نمونه های بسیار زیاد ما برای انتخاب منزل خود در جنوب کالیفرنیا توسط همکاری من با بزرگترین کمپانی خرید خانه در شمال قاره آمریکا

8-تفاوت سبک زندگی از قبل از صاحب بودن خانه تا بعد از خرید خانه

https://www.forbes.com/sites/forbesrealestatecouncil/2019/06/11/five-things-to-know-about-the-eb-5-immigrant-investor-visa-program/#59a68bb19acf

 

آگهی های فروش منازل مسکونی در جنوب کالیفرنیا

1تبلیغ فارسی

مهاجرت به آمریکا

ویزا سرمایه گذاری آمریکا –EB5 Green Card

ویزا و گرین کارت سرمایه گذاری در آمریکا  EB-5 Visa چیست

دریافت اقامت آمریکا از طریق ویزای سرمایه گذاری یکی‌ از بهترین و مطمئن‌ترین راه‌ها برای ورود و اقامت دائم در آمریکا است. در زیر دلایل بهتر بودن گزینهٔ ویزای سرمایه گذاری EB-5 عنوان شده است.

۱- مبلغ سرمایه گذاری برای دریافت ویزای EB-5 از ابتدا مشخص و معین است.
۲- میزان وظایف و کارهای محول شده به شخص متقاضی و سرمایه گذار بسیار کم است.
۳- متقاضیان به محض دریافت ویزا و گرین کارت سرمایه گذاری EB-5 تمامی حقوق افراد دارای اقامت دائم در آمریکا از قبیل کار، تحصیل و زندگی‌ را دارا خواهند شد.

www.AmirVahdat.com

برنامهٔ EB-5:

این برنامه در دو نوع استاندارد (معمولی‌) و سرمایه گذاری در مراکز منطقه‌ای، Regional Centers, ارایه میگردد. بر حسب پروژه‌های مختلف (معمولی‌ یا مرکز منطقه‌ای) شخص سرمایه گذار ملزم به سرمایه گذاری مبلغی بین ۵۰۰،۰۰۰ تا ۱،۰۰۰،۰۰۰ دلار میباشد. در صورت سرمایه گذاری در پروژه‌های معمولی‌ متقاضی باید با راه اندازی یک شغل یا بیزینس جدید یا گسترش یک شغل و بیزینس موجود برای حداقل ده شهروند آمریکائی برای مدت دوسال یا بیشتر کار تمام وقت ایجاد نماید.

واجدین شرایط برای ویزا و گرین کارت سرمایه گذاری EB-5 :

 دارا بودن مبلغ  ۱،۰۰۰،۰۰۰دلار آمریکا به بالا برای سرمایه گذاری در یکی‌ از مراکز منطقه‌ای یا پروژه‌های مورد تایید دولت آمریکا
تکمیل و دریافت تایید فرم, این فرم حاوی اطلاعات لازم و کافی‌ از قبیل شروع پروژه انتخابی، مدارک مالیاتی، رسید مبالغ واریز شده، و طرح کلی‌ ادارهٔ پروژه یا بیزینس میباشد
سرمایه گذار متقاضی میتواند یک پروژهٔ کاملا نو و تازه را در آمریکا شروع کند و یا در جهت بهینه سازی یا گسترش یک شغل یا بیزینس موجود اقدام به سرمایه گذاری کند
پروژهٔ مورد سرمایه گذاری باید برای حداقل ده سیتی زن و شهروند آمریکای به مدت حداقل دو سال شغل تمام وقت ایجاد نماید. شخص متقاضی، همسر و فرزندان متقاضی نمیتوانند جزو این ده نفر باشند. استخدام و ایجاد شغل برای این ده نفر بنا به نوع پروژه میتواند مستقیم یا غیر مستقیم باشد

گرین کارت یا اقامت دائم آمریکا برای متقاضیانی که از طریق ویزا و گرین کارت سرمایه گذاری اقدام کنند مهیا و میسّر میباشد. این اقامت شامل حال همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال متقاضی نیز میباشد

دیگر شرایط عبارتند از:

www.OCLuxuryProperty.com

۱- متقاضی EB-5 باید صاحب مبلغ لازم برای سرمایه گذاری باشد.
۲- سرمایه گذاری باید در یک شغل و بیزینس در حال کار و یا آماده برای شروع و به وجود آورندهٔ کار باشد. سرمایه گذاری در خرید اوراق بانکی، ملک یا مستقلات و … مورد قبول نمیباشد.
۳- شغل و بیزینس انتخاب شده برای سرمایه گذاری در صورت موجود بودن باید بعد از ۲۹ نوامبر ۱۹۹۰ آغاز شده باشد. در صورت قدیمی‌ تر بودن بیزینس از تاریخ ذکر شده سرمایه گذاری جدید باید ماهیت جدیدی به شغل مذکور بدهد .
۴- مبلغ سرمایه گذاری حداقل ۵۰۰،۰۰۰ و قابل اجرا در مناطق حومهٔ شهر با میزان اشتغال کمتر میباشد.
۵- پروژه و بیزینس انتخاب شده باید برای حداقل ۱۰ شهروند آمریکائی شغل تمام وقت برای ۲ سال یا بیشتر ایجاد نماید.
۶- در صورت سرمایه گذاری در مراکز منطقه‌ای،regional Centers, نیاز به ایجاد شغل برای ۱۰ نفر به صورت مستقیم نیست که این از مزایای سرمایه گذاری در مراکز منطقه‌ای است.

اگرچه اداره مهاجرت شرط گذاشته است که شخص متقاضی باید یک میلیون دلار سرمایه‌ گذاری کند، آنها ممکن است نصف این مبلغ ( ۵۰۰۰۰۰$)  را نیز بپذیرند، اگر  سرمایه گذاری در یک منطقه تعین شده باشد. بسیار مهم و ضروریست که شما در تجارت مورد نظر فعالانه مشغول باشید و نه به صورت انفعالی. به عنوان مثال شخصی‌ ممکن است یک انبار را خریداری کند و آن را تبدیل به یک تعمیرگاه اتومبیل کند. ولی‌ اگر اون شخص فقط انبار را بخرد و هیچگونه کاری در آن انجام ندهد، از نظر اداره مهاجرت سرمایه‌ گذار انفعالی به حساب میاید و ویزای وی رد خواهد شد.

شخص سرمایه گذار میتواند که شهروندان آمریکایی‌، دارند گان اقامت دائم یا مهاجرانی که اجازه کار کردند در ایالت متحده دارند را استخدام کند. اگرچه همسر و یا فرزندان شخص سرمایه گذار میتواند که برای وی کار کنند ولی‌ اداره مهاجرت آنها را جزو کارمندانی که شخص سرمایه گذار باید طبق قوانین این نوع ویزا استخدام کند بحساب نمیاورد.

اگر چندین مهاجرتصمیم بگیرند که سرمایهای خود را روی هم بگذارند، در این صورت هر شخص باید یک میلیون دلار سرمایه‌ بگذارد. ولی‌ در این شرایط دیگر نیازی نیست که هر کدام از اینها ۱۰ نفر را استخدام کنند، تا زمانی‌ که سرمایه گذاری مورد نظر ۱۰ کار و یا بیشتر ایجاد کند. برای مثال، ۳ مهاجر سرمایه گذار میتواند برای ویزای EB5 تقاضا کنند، اگر هرکدام یک میلیون دلار سرمایه گذاری کنند و ۱۲ نفر را نیز استخدام کنند. به این دلیل که ۱۲ کار، شرط وزارت کار، برای ایجاد اشتغال را تکمیل می‌کند، بنابرین هر ۳ سرمایه گذار تمام شرایط برای گرفتن این نوع ویزا را دارا میباشند.

روند ارائه در خواست ویزای سرمایه گذاری و دیگرشرایط

برای ارائه در خواست ویزای EB5، یک سرمایه گذار باید فرم I-526 را پرکنند، تمامیه مخارج مربوط به این نوع ویزا را پرداخت کند و مدارکی ارایه دهد که فرم I-526را حمایت کند. این مدارک باید اثبات کند که فرد قصد سرمایه گذاری دارد و یک شرکت بازرگانی جدید را ابقا کند، که میتواند شامل:

1) شرح حال مالی‌ که نشان دهنده قانونی‌ و مشربودن سرمایه شخص مذکور است.

2) یک برنامه تجاری که نشان دهد که شخص متقاضی بطور مدام درگیر تجارت جدیدخواهد بود ، که این برنامه باید شامل مسولیتها و وظائف شخص متقاضی نیزباید باشد .

3) پیمان نامه خرید ویا رهن شرکت جدید

4) ضمانت بانکی

5) مشاغل جدید توسط تجارت جدید ایجاد شده است. هیچگونه ضابطه ای در مورد داشتن مدرک تحصیلی‌، دانستن زبان انگلیسی، سن و یا تجربه کاری نیست.

توجه داشته باشید که برای گرفتن ویزای EB5 نیازی به این نیست که شخص سرمایه گذار، در همان شرکتی کار کند که در آن سرمایه گذاری کرده است، تا زمانی‌ که شخص متقاضی به صورت فعال در تجارت دست داشته باشد. به عنوان مثال شخصی‌ میتواند در کالیفرنیا زندگی‌ کند ولی‌ تجارت وی خارج از ایالت کالیفرنیا باشد.

ویزا سرمایه گذاری آمریکا – E-2 Visa

این نوع ویزا برای سرمایه گذاری برای اشخاصی‌ است که میخواهند به آمریکا بیآید و اداره امور یک شرکت را بدست گیرند، که یا خود در آن سرمایه گذاری کرده ا‌ند و یا بصورت فعال در حال سرمایه گذاری به مقدار قابل توجه هستند. یک ویزا همچنین شامل حال کارمندان اصلی‌ و سطح بالا نیز میشود. موارد اصلی‌ که باید به آنها توجه کرد عبارتند از:

1) آیا شخص خارجی‌ از کشوری است که معاهده تجاری E-2 با آمریکا دارد

2) که ۵۰% از تجارت را باید شخص خارجی صاحبش باشد شرکت باشد که کشور مطبوع وی با آمریکا معاهده داشته باشد

3) که شخص خارجی یا ۵۰% از شرکت را صاحب باشد و یا از کارمندان سطح بالا باشد

4) که مبادله ارزش قابل توجه یی‌ داشته باشد

برای تشخیص این که یک شخص خارجی‌ از کشوری است که با ایالت متحده آمریکا معاهده تجاری دارد، باید به جلد ۹ نظامنامه کار برای خارجیها، بخش ۴۱.۵۱ مراجعه کرد . اگر کشور مطبوع در لیست نباشد، دیگر نمی‌شود برای E-2 در خواست کرد.

اثبات اینکه حداقل ۵۰% از یک شرکت آمریکایی‌ متعلق به یک خارجی‌ واجد شرایط است که این بستگی به ملیتی آنها دارد. اگر یکی‌ از صاحبان شرکت یک مقیم قانونی در آمریکا باشد، اون شخص یک خارجی‌ به حساب نمیاید، حتا اگر وی شرهوند یک کشوری باشد که با ایالت متحده معاهده تجاری داشته باشد.

کارمندان اصلی‌ و سطح بالای نیز به مانند صاحبی که ۵۰% از یک شرکت آمریکایی‌ را دارا میباشند، میتواند برای ویزای  E2 در خواست کنند. یک کارمند اصلی‌ و سطح بالا باید ثابت کند که دارای مهارت خاص و اساسی‌ هستند و مهارت آنها برای معاهده ضروریست، و یا از مدیران اجرأیی‌ هستند.

اثبات مبادله قابل توجه یک کار آسانی‌ نیست، چون قوانین یک تعریف مشخص از قابل توجه بودن ارایه نکرده است. یک از فاکترهای اصلی‌ این است که بیش از ۵۰% از مبادله شرکت مذکور بین آمریکا و کشوری که با آن معاهده تجاری دارد باشد. برای این کار مبلغ خاصی‌ تعین نشده است، ولی‌ معمولان حداقل ۲۰۰ هزار دلار در سال باید حجم مبادلاتی باشد.

حداقل یک سرمایه گذار باید یک سودی کند که به مقداری باشد که بتواند خانواده خود را حمایت کند. ۳ فاکتوری که باید در نظر داشت عبارتند از:

1) حداقل قصد سرمایه گذاری به مبلغ ۲۰۰ هزار دلار داشته باشند. ولی‌ شرایطی بوده است که با ۵۰ هزار دلار نیز ویزای E-2 صادر شده است

2) اثبات این موضوع که مبلغ مورد نظر به اندازه کافی‌ است که بشود شرکت تجاری را اداره کرد (این شرط به نسبت به نوع تجارت متغیر است)

3) سرمایه گذاری باید کار تولید کند. (نه این که فقط برای شخص سرمایه گذار کار ایجاد کند)

چه زمانی‌ میشود برای ویزای ‌ E-2اقدام کرد؟

هیچ محدودیت زمانی‌ برای این نوع ویزا وجود ندارد، بنابر این هرموقع از سال میشود برای ویزای E-2 در خواست کرد. در یک شرایط خاص روند گرفتن این نوع ویزا را میشود تا ۱۵ روز کاهش داد.

مزیت و محدودیت E2 Visaویزای سرمایه گذاری آمریکا

یکی‌ از مزیتهای این نوع ویزا این است که نیازی به یک مدرک تحصیلی‌ خاصی‌ ندارد. شما همچنین میتوانید در حال مسافرت به آمریکا و از آمریکا باشید و یا در ایالت متحده بمانید تا ویزای شما باطل شود. عتبار این نوع ویزا معمولاً تا ۵ سال است، که امکان تمدید آن برای ۲ سال وجود دارد. در این شرایط شما باید از خاک آمریکا خارج شده و دوباره وارد شوید تا بتوانید برای تمدید ویزای خود اقدام کنید. یکی‌ از بزرگترین مزیت این نوع ویزا نسبت  به ویزاهای  H-1B و یاL-1A/L-1B این است که محدودیتی برای تمدید این نوع ویزا وجود ندارد.

یکی‌ از مهدودیتهای این نوع ویزا این است که استفاده نیمه دوگانه دارد. وزارت کشور باور دارد که اگر کسی‌ در خواست ویزا از سفارتهای آمریکا دارد و یا تقاضای کارت سبز کرده است نمیتواند برای این نوع ویزا نیز اقدام کند. ولی‌ از نظر اداره محاجرت ویزای E-2 استفاده دوگانه دارد، بنا بر این ممکن است که شما به توانید ویزای E-2 را در داخل خاک آمریکا تمدید کنید، هنگامی که پرونده در خواست کارت سبز شما در حال برسی‌ است. یکی‌ دیگر از مهدودیتهای این نوع ویزا این است که وابستگان شما (همسر و فرزندان) نمیتواند تقاضای اجازه کار کنند.

یک وکیل چه کمکی‌ میتواند هنگام اقدام برای E2 Visa ویزای سرمایه گذاری آمریکا کند؟

ارایه درخواست این نوع ویزا کاری بسیار وقت گیر و پیچیده است که نیازمند دقت فراوان است. اثبات مبادله قابل توجه هنگامی که مقدار مبادله در سطح بالا نباشد بسیار پیچیده و مشگل خواهد بود. در این حالت با یک استدلال قوی باید ثابت کرد که مبادله در یک تجارت خاص قابل توجه است. داشتن اطلاعات در مورد روند کاری اداره مهاجرت و وزارت کشور و این که انها از متقاضی چه چیزهایی‌ می خواهند در موفقیت در خواست ارائه شده بسیار ضروریست. ارایه در خواست این نوع ویزا طرحهای مخصوص به خود را دارد که اگر اجرأ نشوند در خواست این ویزا فورا مردود میشود.

H1-B Visa ویزای کار آمریکا

 www.Amir Vahdat.com           001-949-682-9090        :تلفن         Amir Vahdat امیر وحدت   

ویزای H-1B محبوب ترین ویزای کاری غیر مهاجرتی از طبقه ویزاهای H است. این نوع ویزا برای کارکنان خارجی‌ است که میخواهند به آمریکا سفر کنند و بصورت موقت برای یک کارفرمای آمریکایی‌ کار تخصصی‌ انجام دهند. دغدغه بزرگ این است که:

1) آیا این کارتخصصی است

2) آیا کارمند صلاحیت دارد

3) آیا کارفرما یک کارفرمای آمریکایی است

کار تخصصی به کاری گفته میشود که حداقل مدرک کارشناسی آمریکایی (و یا معادل خارجی‌ آن) لازمه کار مورد نظر است. چطور میشود تعیین کرد که یک مدرک کارشناسی لازمه کار مورد نظراست؟ معمولاً باید تحقیقی در مورد منابعای که از نظر اداره مهاجرت معتبر هستند انجام شود، که مخصوصا نشان دهد که یک مدرک کارشناسی در زمینه ویژه نیاز است. به عنوان مثال شخصی‌ که بخواهد به عنوان یک تحلیلگر مالی‌ کار کند باید حداقل مدرک کارشناسی در رشته بازرگانی داشته باشد. در شرایطی که نشود تشخیص داد که شغل مورد نظر نیازی به یک مدرک خاصی‌ دارد، دستور اداری مهاجرت این است که راه های متناوب باید پیدا کرد که ثابت کند که شغل مورد نظر حتما نیازمند یک مدرک تحصیلی‌ دانشگاهی است.

گاهی‌ کارمند مدرک تحصیلی‌ لازم برای یک کار را ندارد، ولی‌ این به ضرر وی نخواهد بود، راه های دیگری وجود دارد. اشخاصی‌ که مدرک تحصیلی‌ فوق دیپلم دارند و یا اصلا مدرک دانشگاهی ندارند، باید ثابت کنند که دارای تجربه کافی‌ هستند که کمبود دانش تحصیلی‌ خود را یک جوری جبران کنند. علاوه بر این فرد متقاضی باید ثابت کند که در کار مورد نظر متخصص است. همچنین، گاهی‌ شخص متقاضی یک مدرک کارشناسی دارد که با شغل مورد نظر نامتجانس است. چنین مشگلاتی را یک وکیل باتجربه و خلاق میتواند حل کند. فرم تقاضا را کارفرما خواهد فرستاد. بطور کلی‌، یک کارفرمای آمریکایی‌ باید کد مالیاتی داشته باشد. ولی، اداره مهاجرت می‌پذیرد که کارفرما ثابت کند که آماده است که پیشنهاد کاری دهد. کارفرما باید ثابت کند که تمام حقوق کارمند را پرداخت خواهد کرد و نوع تجارات آنها به نوعی است که میتواند کار مورد نظر را پیشنهاد دهد. برای مثال یک مغازه کوچک که کارهای تعمیرات کامپیوتری انجام میدهد، به سختی خواهد توانست ثابت کند که نیازمند یک تحلیل گر بازاری است.

چه زمانی‌ میشود برای ویزای ‌ H-1Bاقدام کرد؟

این نوع ویزا معمولا هرساله صادر میشود، که از تاریخ اول اکتبر هر سال آغاز میشود. زودترین زمان ممکن برای ارایه فرم در خواست اول آپریل است. در سالهای گذشته، سهمیه این نوع ویزا در هفته اول آپریل مشخص میشد، ولی‌ اخیرا، مخصوصا در سال مالی‌ ۲۰۱۰، ویزای H-1B حتا تا دسامبر همان سال موجود بود. سهمیه این نوع ویزا مهدودیتهأی دارد.

مزیت و محدودیت ویزای H-1B چیست؟

یکی‌ از مزیتهای این نوع ویزا این است که میتواند استفاده دوگانه داشته باشد. این بدان معنا است که شما ممکن است که منتظر پاسخ از اداره مهاجرت در مورد در خوست کارت سبز باشید و در عین حال متوانید ویزای H-1B خود را تمدید کنید. شما میتوانید تا 6 سال ویزای H-1B را داشته باشید، ولی‌ این زمان نیز در شرایط خاص، مانند زمانی‌ که منتظر در خواست ویزای مهاجرت کاری، قابل تمدید خواهد بود. به دلیل همین مزیتها است که این نوع ویزا، قدم اول خوبی‌ برای گرفتن کارت سبز باشد. بزرگترین محدودیت این نوع ویزا این است که وابستگان شما (ماننده همسر و فرزندان) نمیتوانند اجازه کار بگیرند. همچنین فقط در یک مدت زمان مشخص در سال میشود برای این نوع ویزا تقاضا کرد.

یک وکیل چه کمکی‌ میتواند هنگام اقدام برای ویزای H-1B کند؟

در خواست این نوع ویزا را دادن، هم برای کارفرما و هم برای کارمند روند آسانی نخواهد بود. حتا هنگامی که در خواست شما تمام مدارک لازم را شامل شود، این مدارک باید بصورت منطقی‌ و منظم ارایه شوند که توجه افسر اداره مهاجرت را جلب کند. مخصوصا در شرایطی که ممکن است کار مورد نظر در زمینه تخصصی بودن شکی‌ درآن وجود داشته باشد و فرد متقاضی مدرک معمول را ندارد، داشتن یک وکیل مجرب در امور مهاجرت بسیار ضروری است که یک پرونده قوی و متقائد کنند ارایه دهد. به هنگام ارائه در خواست برای این نوع ویزا باید به عنوان کاری و کد اشتغال دقت فراوان شود. چون بعضی‌ مشاغلی وجود دارند که نیازمند داشتن مدرک کارشناسی هستند ولی‌ لزوما دارای شرایط مناسب برای گرفتن ویزای H-1B نمی باشند. مهم این است که ثابت شود که مدرک کارشناسی در یک زمینه تخصصی نیاز است.

به علاوه کارفرماها مستلزم هستند که طبق قانون عمل کنند. به عنوان مثال، نگهداری صحیح از تمام در خواستهای ارائه شده برای این نوع ویزا و در دسترس عموم قرار دادن آنها الزامیست. اگر به هنگام بازرسی تخلفی در این زمینه ها از کارفرما دیده شود، آنها با جریمه مواجه خواهند شد و ممکن است از ارائه در خواست این نوع ویزا منع شوند. یک وکیل میتواند کمک شایان در این زمنه کند.

Amir Vahdat    (CAL BRE# 01819847)  Realtor – Broker                               

امیر وحدت        مشاور جوان – مطلع وتحصیلکرده در خدمت شما

Berkshire Hathaway Home Services, California Properties.

30812 South Coast Highway, Laguna Beach, California 92651

www. OCLuxuryProperty.com / www.AmirVahdat.com| facebook.com/Ocluxuryproperty

لطفا برای گرفتن اطلات مجانی از تارنما من و یا سایتهای اجتماعی فیسبوک – گوگل پلاس,تلگرام و یا لینکد این تماس برقرار نمائید

توسط تارنمای ما در وسط صفحه یا 9090-682-949-001  Call Me  مشاوره تلفنی رایگان

Telegram> Amir Vahdat

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s